Американо-канадська подружня пара і їх троє дітей, які перебували в заручниках у талібів протягом 5 років, були звільнені на території Пакистану в результаті операції пакистанської армії.

Американо-канадська подружня пара і їх троє дітей, які перебували в заручниках у талібів протягом 5 років, були звільнені на території Пакистану в результаті операції пакистанської армії.

Про це повідомляє «Радио Свобода».

Пакистанські солдати після короткої перестрілки звільнили 11 жовтня американку і її канадського чоловіка, викрадених угрупуванням ісламістів Хаккані в жовтні 2012-го року.

Перехоплення машини, в якій бойовики перевозили Кейтлан Коулман, Джошуа Бойла і їх трьох дітей, сталося в районі міста Кохат на північному заході країни.

Звідти родина була переправлена ​​вертольотом в Ісламабад і перебуває зараз в американському посольстві. Пакистанці діяли на основі інформації, переданої їм США і зібраної за допомогою американських безпілотників.

Пара була взята в заручники під час їх подорожі по країнах регіону. У момент викрадення п'ять років тому Коулман була вагітна, її діти народилися в Афганістані. Бойовики з угрупування Хаккані намагалися обміняти Коулман і Бойла на одного зі своїх командирів, схоплених в Афганістані.

12 жовтня президент США Дональд Трамп зробив заяву, в якій ідеться: «Це позитивний момент в наших відносинах з Пакистаном. Співпраця, проявлена пакистанським урядом, доводить, що він уважно ставиться до наших прохань взяти на себе більшу роль в підтриманні безпеки регіону».

Повернення сім'ї в Канаду ускладнене тим, що Джошуа Бойл відмовляється летіти американським військово-транспортним літаком на базу Баграм під Кабулом в знак протесту проти того, що американці і їх афганські союзники нібито катують там полонених талібів.

Першою дружиною Джошуа Бойла була сестра пакистанського терориста, який потрапив в полон до американців і провів десять років у в'язниці Гуантанамо.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: