У ПАР знайшли новий варіант коронавірусу. Влада країни просить не панікувати та дотримуватись санітарних правил
У Південно—Африканській Республіці (ПАР) знайшли новий варіант коронавірусу, який зараз має робочу назву «варіант 501.V2». Наразі інфекціоністи та фахівці з геноміки вивчають цю мутацію.
Про це повідомили на сайті держпорталу ПАР про поширення коронавірусу.
Міністр охорони здоров’я ПАР Цвелі Мхізе заявив, що з березня дослідницька група зробила секвенування сотні зразків біоматеріалів у людей, що мали підтверджене зараження коронавірусом. З часом науковці помітили, що певний варіант вірусу дедалі більше домінує над іншими.
Наразі науковці вважають цю мутацію домінантною у другій хвилі захворювань у країні ㅡ вірус «варіант 501.V2» становить 80-90% нових заражень у країні.
Попередні дані свідчать, що цей мутований вірус значно швидше передається та створює більше вірусне навантаження на організм.
«Якщо розглянути цей новий варіант, його оцінка КТ нижча, за інші варіанти вірусу, які поширювалися під час нашої першої хвилі. Це означає, що кількість вірусу в мазку більша. Менший бал означає більшу кількість вірусу: ми називаємо це вірусним навантаженням», ㅡ пояснив один з дослідників вірусу, професор Салім Абдул Карім.
Так, у молодих пацієнтів з новим варіантом коронавірусу, що не мають супутніх хвороб, частіше фіксують критичні випадки захворювань.
Наразі у науковців немає доказів того, що ця мутація вірусу викликає більшу смертність. До того ж усі попередні висновки також будуть ретельно перевіряти.
Міністр охорони здоров’я Цвелі Мхізе заявив під час брифінгу, що хоч нові мутації викликають занепокоєння, не варто панікувати. Він закликав громадян дотримуватись карантинних обмежень та санітарних норм.
За його словами, новий варіант коронавірусу не вимагає додаткових обмежувальних заходів чи зміни методики лікування пацієнтів з COVID-19.
«Ми закликаємо ЗМІ, медичне та наукове співтовариство зосередитись на фактах та уникати спекуляцій чи висловлювань недоведених фактів. Ніщо не зможе бути ефективнішим за носіння масок, використання дезінфікуючого засобу для рук, миття рук з милом та соціального дистанціювання», ㅡ сказав він.
Не перша мутація
Новий різновид коронавірусу, що може поширюватися швидше за вже відомі штами, також знайшли у деяких регіонах Великої Британії. Міністр охорони здоров'я Британії Метт Генкок повідомляв, що вже виявлено понад 1000 заражень із новою мутацією. Різке зростання вірусу зафіксували на південному сході Англії, тож у регіоні максимально посилять карантинні обмеження.
Однак Велика Британія також поки що не має доказів, що цей штам призводить до тяжчого перебігу хвороби чи може вплинути на ефективність вакцини.
Вірус стає більш заразним?
Наразі однозначно цього стверджувати не можна. У випадках мутацій, про які повідомляли ПАР та Велика Британія, дослідники спирались на попередні висновки, які потребують ретельного вивчення.
Водночас група науковців з Великої Британії та Франції проводила масштабні дослідження мутацій коронавірусу, яке показало, що жодна із зафіксованих мутацій коронавірусу не може збільшити його поширення серед людей. Тоді група дослідників геноми вірусу в понад 46 тисяч людей із COVID-19 із 99 країн і зупинилась на 185 мутаціях, які зустрічалися щонайменше три рази незалежно від періоду пандемії.
Вчені моделювали еволюційне дерево вірусу та аналізували, як кожна мутація ставала чи не ставала більш поширеною в кожній його гілці. Та жодна з мутацій не підтвердила теорію науковців.
Однак, науковці зазначали, що у зв'язку з поширенням вакцин незабаром з'явиться новий селективний тиск на вірус, а отже можуть з'явитися й нові мутації, які потрібно буде досліджувати.
- Поділитися: