Сьогодні, 30 вересня, над Парижем пролетів літак-винищувач, який налякав мешканців через те, що звук від його польоту нагадував потужний вибух.

Про це повідомляє французький канал BFM TV та поліція Парижу. 

Звук, який був схожим на вибух, почули більше на околиці столиці та в передмісті. Однак його було чути навіть на тенісних змаганнях, які відбуваються зараз у столиці Франції. 

Невдовзі після публікації у ЗМІ новини про вибух у Парижі стало відомо, що насправді це надзвуковий проліт винищувача «Рафаль» військово-повітряних сил Франції. Його здійняли у небо та дозволили високу швидкість, бо допомоги потребував інший літак, який не виходив на зв’язок. Пізніше стало відомо, що цей літак вийшов на контакт. 

Що таке звуковий бар’єр?

Це явище, яке супроводжує рух літального апарату (наприклад, надзвукового літака, ракети абощо) на швидкостях, близьких до швидкостей звуку або таких, що перевищують її. Щоб літак міг розвинути надзвукову швидкість, йому потрібно набрати 1200 км/год. 

Коли літак перебуває у небі, він створює навколо себе шум та хвилі тиску, що поширюються навколо зі швидкістю звуку. Коли літак досягне звукової швидкості, звук уже не зможе випередити його. Хвилі створюють перед літаком шар повітря з ударною хвилею. При швидкостях польоту, близьких до швидкості звуку, відбувається різке збільшення опору повітря. А при надзвукових швидкостях літак залишає за собою шлейф ударних хвиль. Коли фронт цих хвиль, який насправді є щільно стиснутим шаром повітря, досягає землі, він сприймається як глухий вибух.

Поділитись: