Парламент Грузії має створити комісію для розслідування обставин викрадення азербайджанського журналіста Афгана Мухтарли.

Парламент Грузії має створити комісію для розслідування обставин викрадення азербайджанського журналіста Афгана Мухтарли. 

Про це заявила народний захисник Грузії Ніно Ломджарія, передає «Кавказский узел». Вона наголосила, що це «питання престижу країни». 

Раніше, 23 лютого, більшість депутатів парламенту Грузії проголосували проти ініціативи опозиції про створення парламентської комісії для розслідування викрадення Афгана Мухтарли.

На засіданні комітету з прав людини і громадянської інтеграції народний захисник Грузії Ніно Ломджарія заявила, що слідство не прояснило, за яких обставин був викрадений Афган Мухтарли і які структури могли брати участь в цьому з грузинської сторони. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що сталося з викраденим в Грузії азербайджанським журналістом: розповідь дружини

У травні 2017-го журналіст Афган Мухтарли, який виїхав з Азербайджану до Грузії в 2014 році, зник в Тбілісі. Згодом його доставили в Баку. 12 січня суд засудив його до шести років позбавлення волі за звинуваченням в незаконному перетині кордону, контрабанді та опорі представникові влади. Сам Мухтарли не визнав провину.

У ПАРЄ закликали Азербайджан звільнити викраденого журналіста Мухтарли. Європейський суд з прав людини присвоїв справі Афгану Мухтарли пріоритетний статус. 

26 жовтня викрадений у Грузії азербайджанський журналіст Мухтарли отримав премію імені Шеремета.

Поділитись: