Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про те, що європейські парламентарі незалежно від свого статусу нестимуть відповідальність за відвідування Криму та районів АТО в обхід українських законів.

Про це у Facebook написав заступник голови української делегації в ПАРЄ Георгій Логвинський.

«ПАРЄ ухвалила резолюцію і рекомендацію про те, які саме санкції можуть застосовуватися до європейських парламентарів. Я вдячний усім членам Парламентської асамблеї Ради Європи, які підтримали Україну, підтримали нашу делегацію і проголосували «за» нашу поправку, яка говорить про те, що ніякі статуси та посади не можуть виправдовувати дії, які здійснюються в розріз із нормами національного права», - написав Логвинський .

Він також зазначив, що члени асамблеї наділяються певним імунітетом у разі виконання ними своїх обов'язків, пов'язаних із членством у ПАРЄ. «Наприклад, у разі праці спостерігачами за виборами або як доповідачі ПАРЄ і не можуть використовувати міжнародний імунітет у своїх інтересах», - підкреслив заступник голови делегації.

«В усіх інших випадках євродепутати зобов'язані діяти згідно з національним законодавством. Якщо написано, що в'їзд на окуповану територію або в район АТО лише з дозволу влади України - значить, будь ласка, отримай дозвіл і лише потім плануй поїздку. В'їхав без дозволу - неси відповідальність. За нашим законодавством – кримінальну», - додав Логвинський.

/ фото Георгія Логвинського

Поділитись: