На засіданні Постійного комітету ПАРЄ в Копенгагені 24 листопада можуть обговорити повернення делегації Росії.

На засіданні Постійного комітету ПАРЄ в Копенгагені 24 листопада можуть обговорити повернення делегації Росії.

Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на джерела в ПАРЄ.

«В п.п. 12 резолюції 2186 вказано, що три роки поспіль одна з держав-членів Ради Європи, — Російська Федерація — брала участь у діяльності та була представлена лише в одному з двох статутних органів Ради Європи, а саме в  Комітеті міністрів, але не в Асамблеї», — йдеться у повідомленні.

«Документ містить також висловлення жалю з приводу того, що РФ 30 червня оголосила про рішення призупинити виплату свого внеску до бюджету Ради Європи на 2017 рік «до повного та безумовного відновлення повноважень делегації», — підкреслили в ПАРЄ.

«Процес залежить від багатьох чинників. Російська Федерація використовує щонайменші можливості для реалізації свого задуму з повернення, відновлення права голосу. Очевидно, що зараз це ще одна спроба», — наголосили в організації.

У ПАРЄ пояснили, що проведення дебатів щодо РФ не означатиме повернення делегації Росії.

Росія з 2014-го року майже не бере участі у засіданнях ПАРЄ.

Спочатку росіяни не могли їздити до Стразбурга через санкції, а потім перестали подавати списки через побоювання продовження санкцій.

У січні 2016-го РФ заявила, що заплатить лише третину внеску, а «далі подивиться».

Голова Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко заявила, що сплата до бюджету РЄ залежатиме від того, чи братиме РФ участь у засіданнях.

11 жовтня 2017 року ПАРЄ затвердила резолюцію щодо скасування політичних санкцій з Росії

Поділитись: