Світ

У ПАРЄ назвали «шокуючою» чергову страту в Білорусі

8 березня, 2018 18:20
Світ/У ПАРЄ назвали «шокуючою» чергову страту в Білорусі
Зберегти
Вигляд
У Парламентській асамблеї Ради Європи назвали черговий смертний вирок у Білорусі нелюдським покаранням, неприйнятним у Європі.

У Парламентській асамблеї Ради Європи назвали черговий смертний вирок у Білорусі нелюдським покаранням, неприйнятним у Європі.

Про це йдеться в заяві генерального доповідача Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) щодо скасування смертної кари Іва Крахт і колишнього доповідача по ситуації в Білорусі Андреа Рігоні.

«Ми знову твердо виступаємо проти будь-якого смертного вироку, винесеного судовою владою Білорусі, і будь-яких страт, здійснених у цій країні. Приведення у виконання смертного вироку щодо Кирила Козачка є шокуючим, оскільки воно таємно відбулося в жовтні 2017 року, а родичі засудженого були проінформовані тільки нещодавно», — заявили доповідачі.

Вони закликали владу Білорусі негайно ввести мораторій на смертну кару.

Кирила Козачка, звинуваченого у вбивстві двох його дітей, стратили у жовтні 2017 року. Однак про це стало відомо тільки у березні 2018-го. 

Білорусь залишається єдиною країною у Європі, де діє смертна кара. Відповідно до Конституції країни покарання застосовується, як виняткова міра за особливо важкі злочини. Вирок здійснюють розстрілом. Родичам засуджених не повідомляють про розстріл і не надають останнього побачення.

Міжнародні структури та правозахисні організації неодноразово закликали скасувати страти.

У 2016 році в Білорусі були розстріляні 4 людини. У тому ж році у Білорусі був приведений у виконання смертний вирок жителю Мінського району Сергію Хмелевському. 

Пов`язані новини