У Парижі ухвалено нову міжнародну кліматичну угоду

default/У Парижі ухвалено нову міжнародну кліматичну угоду
Зберегти
Вигляд

Після двох тижнів переговорів, учасники кліматичного саміту ООН схвалили підсумкову угоду щодо боротьби зі зміною клімату, покликану прийти на зміну Кіотському протоколу, йдеться у повідомлені на сайті прес-службу ООН.

Представники 195-ти країн світу дійшли згоди щодо нової кліматичної угоди, що набере чинності в 2020 році. Угода передбачає обмеження глобального потепління на рівні 1,5 - двох градусів Цельсія.

«Угоду прийнято», - оголосив міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус.

У ході кліматичної конференції ООН в Парижі було узгоджено обмежити глобальне потепління від 1,5 до двох градусів Цельсія, повідомляє агенція dpa. Крім того, документ передбачає технічну допомогу країнам, що розвиваються, у розмірі щонайменше 100 мільярдів доларів на рік для боротьби зі змінами клімату.

У розробці документа брали участь представники 195-ти держав. Його попередня версія була завершена 5 листопада і містила 50 сторінок. Після цього переговори перейшли в другу фазу - вирішення спірних питань. Кліматичну конференцію, яка мала завершитися 11 грудня, продовжили на один день, оскільки окремі положення документа не були остаточно узгоджені. Угода набере чинності з 2020 року.

/ фото з сайту ООН