Політика

У Парижі завершилася зустріч лідерів країн Нормандської четвірки

Політика/У Парижі завершилася зустріч лідерів країн Нормандської четвірки
Зберегти
Вигляд

Переговори лідерів Франції, Німеччини, Росії та України, які тривали блицько 5 годин, завершилися в Парижі в п'ятницю ввечері.

Прес-секретар президента України Святослав Цеголко повідомив, що за підсумками переговорів лідери Франції та Німеччини дадуть спільну прес-конференцію.

«Зустріч завершилася. На прес-конференцію вийдуть Олланд і Меркель», − написав він в твіттері.

Президент Франції Франсуа Олланд на прес-конференції за підсумками зустрічі заявив, що усім кандидатам на виборах в самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» повинен бути наданий імунітет.

Він додав, що в рамках зустрічі обговорювалися питання амністії, яка «повинна статися разом з виборами».

Також за словами Олланда, вибори на сході України повинні пройти виключно згідно українському законодавству протягом 80 днів після прийняття відповідного закону. А результати цих виборів повинні бути незаперечними.

Також він підкреслив, що вибори, «які були заплановані на 18 жовтня не зможуть бути реалізовані доти, поки не будуть реалізовані певні домовленості».

Крім того, зі слів Олланда, імплементація Мінських домовленостей повинна бути виконана до кінця року.

Канцлер ФРН Ангела Меркель заявила в Конституції України має бути закріплений особливий статус Донбасу.

Вона також зазначила, що бойовики Донецька і Луганська повинні узгодити вибори з українською стороною.

Вона повідомила, що хоча домовленості, досягнуті в Мінську 12 лютого, не виконуються в повному обсязі, все ж у їх виконанні є позитивна тенденція.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна починає відведення озброєння калібром менше 100 мм з лінії зіткнення сторін на Донбасі з 3 жовтня.

Організація з безпеки і співробітництва у Європі під час майбутніх місцевих виборів отримає доступ до всіх районів окупованих територій України, зазначив глава держави у твітері.

Вибори на тимчасово окупованих територіях можуть бути визнані дійсними, тільки якщо вони відбудуться виключно за українським законодавством, під міжнародним спостереженням і будуть визнані вільними, чесними і прозорими, наголосив президент.

На зустрічі у нормандському форматі президент РФ Володимир Путін підтвердив, що сприятиме звільненню українського командира із полону на Донбасі.

 

Російський журналіст Дмитро Смірнов у твітері повідомив, що президент РФ Владімір Путін після завершення переговорів залишив Єлисейський палац у Парижі і відправився в аеропорт.

 

Очікувалось, що там він прокоментує результати зустрічі російським ЗМІ. Проте спілкуватись з представниками преси президент РФ відмовився.

Замість президента РФ результати переговорів прокоментував його прес-секретар Дмітрій Пєсков.

Речник заявив про те, що вибори на окупованій частині Донбасу «проблематичні у відриві від політичних реформ в Україні».

Він, однак, додав, що російський керівник протягом кількох днів дасть доручення обміркувати ці питання з «офіційними представниками» «ДНР» і «ЛНР».

/ фото @STsegolko via twitter

hromadske.tv

Пов`язані новини