У передмісті Токіо — японському місті Ямато — заборонили користуватися смартфонами під час ходьби, але покарань за порушення правила немає.

Про це повідомляє France24 з посиланням на AFP.

Про нову заборону, зокрема, приїжджих у місто попереджають на залізничному вокзалі.

«Використання смартфонів під час ходьби заборонено. Будь ласка, користуйтеся смартфонами після того, як ви зупинитеся», — повідомляють у гучномовець.

Місцева влада сподівається привернути увагу до небезпеки користування телефонами під час прогулянки попри те, що жодних покарань не введено.

Зазначається, що у 2014 році японська мобільна компанія NTT Docomo дослідила, як використання телефону впливає на людей під час ходьби. Тоді встановили, що люди не бачили 95% того, що відбувається навкруги, якщо дивилися у смартфон.

Також компанія змоделювала те, що станеться, якщо 1500 людей пройдуть через найбільш людний пішохідний перехід у Токіо, дивлячись у смартфони. Так, 446 людини зіткнуться між собою, а 103 людини впадуть.

Раніше Japan Times повідомляло, що місцева влада ухвалила заборону на користування смартфонами 25 червня. Постанова набула чинності з 1 липня. Таким чином Ямато стало першим містом у Японії, де ухвалили таку заборону.

Згідно з постановою, пішоходи повинні зупинитися та стати там, де вони не заважають, якщо хочуть скористатися смартфоном.

Поділитись: