Порядок ввезення та вивезення на тимчасово непідконтрольну територію Донбасу визначатимуть за товарами, дозволеними до переміщення.

Порядок ввезення та вивезення на тимчасово непідконтрольну територію Донбасу визначатимуть за товарами, дозволеними до переміщення, переміщення ж усіх інших видів товарів буде заборонене. Раніше існував тільки перелік заборонених товарів.

Про це в коментарі Громадському розповів міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

«Перелік буде окремо затверджений наказом нашого міністерства і Міністерства економіки, але там є посилання на те, що такі пропозиції будуть отримані від центральних органів виконавчої влади, в тому числі, ми зараз проводимо консультації з підприємствами, які працюють там, а також з організаціями, які їх представляють. За результатами цих консультацій будуть визначені товарні позиції за кодами, які будуть дозволені до переміщення», – сказав він.

За словами міністра, у цьому випадку йдеться виключно про переміщення товарів, а «торгівлі там немає взагалі».

«Інший перелік товарів, які дозволено брати з собою громадянам під час перетину лінії розмежування у пунктах пропуску, розроблявся СБУ», – підкреслив Черниш.

Переміщення товарів та сировини відбуватиметься між підприємствами обмеженого переліку галузей: гірничо-збагачувана, генеруюча, металобудівна тощо.

«Ідея цього порядку змінилась: раніше був перелік заборонених, а тепер буде перелік дозволених», – зауважив міністр.

Такий ухвалений Кабміном порядок ввезення та вивезення товарів дасть підстави для притягнення до відповідальності за його порушення.

«Ідеологія зараз така, що є постанова Кабміну, а якщо такої постанови немає, то будь-яке незаконне переміщення не каратиметься відповідно до чинного законодавства. Це означає, що зараз буде навіть формальна причина для того, щоб притягати до відповідальності осіб, які незаконно перетинають лінію протистояння і переміщують відповідні групи товарів», – сказав Черниш.

Раніше Кабмін ухвалив порядок перевезення товарів через лінію розмежування на Донбасі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: