ENRU

Суд Перемишля виніс вирок у справі перешкоджання українській ході

Суд виніс вирок щодо 20 осіб, які в червні 2016 року перешкоджали проведенню української церковної ходи в Перемишлі.

Як повідомляє «Польське радіо», до покарання від 4 до 10 місяців обмеження волі, що полягає в стягненні 20% від заробітної плати або залученні до неоплачуваної суспільно корисної праці, районний суд у Перемишлі засудив звинувачених у перешкоджанні увіковічненню українських військових героїв.

Речниця Окружної прокуратури у Перемишлі Марта Пентковська повідомила, що звинуваченим, які працюють, суд установив штрафні санкції, що полягають у стягненні 20% від місячної зарплатні на користь Фонду допомоги скривдженим та постпенітенціарної допомоги.

Натомість тих, хто не працює, суд розпорядився залучити до 30-годинної щомісячної неоплачуваної, контрольованої «суспільно корисної праці».

Ідеться про 20 підсудних, яких у червні минулого року прокуратура звинуватила в перешкоджанні проведенню в Перемишлі греко-католицької та православної української процесії. Після панахиди за українськими воєнними героями учасники ходи йшли на український воєнний цвинтар.

За словами прокуратури, звинувачені нахабно перешкоджали громадському релігійному акту, вульгарно ображали учасників урочистої ходи за національною ознакою та силою зупиняли учасників на початку процесії, унеможливлюючи їхній рух.

Крім того, п’ятьох чоловіків звинуватили в побитті двох учасників ходи.

Зауважимо, що в Перемишлі періодично виникають конфлікти на національному ґрунті. Так, 10 грудня під час щорічного «Маршу перемишльських і львівських орлят» за участю польських патріотичних та націоналістичних організацій прозвучали антиукраїнські гасла, зокрема «Cмерть українцям» і «Перемишль, Львів — завжди польські».

Згодом, мера Перемишля Роберт Хома під час перетину кордону українські прикордонники поінформували, що, згідно з рішенням СБУ, йому заборонили в’їзд в Україну терміном на 5 років за участь в антиукраїнських заходах у Перемишлі.

Своєю чергою, у МЗС Польщі закликали Україну скасувати мерові Перемишля заборону на в’їзд. У СБУ пішли на зустріч і скасували заборону з 27 січня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Марш у Перемишлі: хто хоче посварити українців та поляків?

Підписуйтесь на наш канал у Telegram