ENRU

У Перемишлі українці вшанували загиблих вояків УНР під охороною поліції

3e98cac15ec0c8237
Фото: oblrada.lviv.ua

У польському місті Перемишль, що знаходиться неподалік кордону з Україною, пройшла кількатисячна хода українців у пам'ять про бійців Української Народної Республіки, загиблих у часи визвольних змагань 1917-1921 років.

Учасники заходу урочисто пройшлися вулицями Перемишля до Українського військового цвинтаря в селі Пикуличі, аби вшанувати полеглих, йдеться у повідомленні прес-служби Львівської облради.

Фото: oblrada.lviv.ua

Хода відбувалась під посиленою охороною польських поліцейських, оскільки минулого року подія закінчилася нападом на процесію з боку польських націоналістів.

Зі свого боку, Посольство України в Польщі заявило про стурбованість негативними дописами у соцмережах із закликами до перешкоджання, атак чи інших дій стосовно панахиди.

Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej/Посольство України у...

Цього разу поліція супроводжувала учасників акції до самого цвинтаря і під час меморіальних заходів там. Таким чином, сутичок і спроб перешкоджання процесії не було зафіксовано.

Зауважимо, що у Перемишлі періодично виникають конфлікти на національному ґрунті. Так,  10 грудня у Перемишлі під час щорічного «Маршу переремиських і львівських орлят» за участю багатьох польських патріотичних та націоналістичних організацій прозвучали антиукраїнські гасла, зокрема «Cмерть українцям» і «Перемишль, Львів – завжди польські».

Згодом, мер Перемишля Роберт Хома під час перетину українського кордону був поінформований українськими прикордонниками, що, згідно з рішенням СБУ, йому заборонено в’їзд в Україну терміном на 5 років через його участь в антиукраїнських заходах у Перемишлі.

У свою чергу, в МЗС Польщі заявили, що Україна має скасувати заборону на в'їзд Хомі. В СБУ пішли на зустріч і 27 січня скасували заборону на в’їзд в Україну меру Перемишля.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram