У Перу знайшли кістки стародавнього кита, який міг бути найважчою твариною в історії
Науковці знайшли нового кандидата на звання найважчої тварини на планеті Земля. Цей стародавній, давно вимерлий кит міг важити приблизно 200 тонн.
Про це пише BBC з посиланням на повідомлення вчених.
Дослідники кажуть, що лише деякі з найбільших екземплярів синіх китів могли б зрівнятися з вагою кита, кістки якого викопані в пустелі на півдні Перу.
За оцінками науковців, які дослідили останки, кит жив приблизно 39 мільйонів років тому. Ця тварина відома як базилозаврід. Новий вид учені назвали Perucetus colossus.
«Насправді скам’янілості були виявлені 13 років тому, але їхній розмір і форма означали, що знадобилося три роки, щоб доставити їх до Ліми (столиці Перу), де відтоді їх вивчають», — сказав учений Елі Амсон.
Як пише BBC, фахівцям довелося докласти величезних зусиль, щоб витягти кістки з твердої пустельної скелі. Там знайшли 18 кісток, серед яких 13 хребців, 4 ребра й частина стегнової кістки.
«Навіть враховуючи ці уривчасті елементи та їхній вік, вчені все одно змогли розшифрувати величезну кількість інформації про цю істоту», — указує видання.
За словами науковців, кожен хребець кита важить понад 100 кілограмів, що «просто вражає». Знадобилося кілька людей, аби перемістити їх на середину підлоги в музеї, щоб зробити 3D-сканування.
До речі, команда вчених намагалася просвердлити центр деяких із цих хребців, щоб визначити щільність кістки, але кістка виявилася настільки щільною, що зламала свердло.
Дослідивши скелет давно вимерлого виду тварини, вчені зайнялися створенням моделей, щоб спробувати реконструювати форму тіла та масу тварини. Вони роблять це на основі наявних знань про біологію живих істот.
Імовірно, Perucetus colossus мав довжину приблизно 17-20 метрів, що не є винятком. Але його кісткова маса могла бути десь між 5,3 і 7,6 тоннами. З органами, м’язами та підшкірним жиром тварина могла важити 85-320 тонн.
- Поділитися: