Лідери країн «Великої сімки» заявили про підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Лідери країн «Великої сімки» заявили про підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Про це йдеться у спільному комюніке, опублікованому за підсумками саміту G7 у Канаді:

«Ми знову заявляємо про засудження незаконної анексії Криму і підтверджуємо нашу безперервну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів».

У документі також наголошується на «готовністі допомогти Україні в реалізації її амбітної та необхідної програми реформ».

Політики зазначили, що «продовження санкцій чітко пов'язано з тим, що Росія не продемонструвала повне виконання своїх зобов'язань в Мінських домовленостях і повагу суверенітету України.

«Ми повністю підтримуємо зусилля в рамках «нормандського формату» та ОБСЄ для вирішення конфлікту в Східній Україні. Якщо того вимагатимуть наші дії, ми готові ввести додаткові обмежувальні заходи, щоб збільшити ту ціну, яку платить РФ за свої дії», — заявили лідери країн G7.

Крім цього Росію закликали« припинити дестабілізуючі дії по підриву демократичних систем і згорнути підтримку сирійського режиму».

Водночас G7 погодилися «продовжувати залучати РФ до вирішення регіональних криз і глобальних викликів».

Нагадаємо, лідери країн Європейського Cоюзу на зустрічі G7 у  Квебеку, Канада, дійшли згоди щодо того, що Росія не виконала умов для повернення до групи країн з розвиненою економікою.

Президент Європейської Ради Дональд Туск виступив проти  перегляду формату «Великої сімки» та повернення до нього Росії.

8 червня президент США Дональд Трамп заявив, що виступає за повернення Росії до формату G8. Цю ідею також підтримав прем'єр Італії Джузеппе Конте.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков зазначив, що Москва не планує повертатися до переговорів у форматі «Великої вісімки».

 

Поділитись: