Технології

У Південній Африці знайшли найдавніший у світі малюнок

13 вересня, 2018 17:42
Технології/У Південній Африці знайшли найдавніший у світі малюнок
Зберегти
Вигляд
lead
Археологи знайшли в печері Бломбос в Південно-Африканській республіці малюнок, що зробили близько 75 тисяч років тому. Дослідники вважають, що зображення на шматку мінералу — це частина більшого та складнішого малюнка.

Археологи знайшли в печері Бломбос в Південно-Африканській республіці малюнок, що зробили близько 75 тисяч років тому. Дослідники вважають, що зображення на шматку мінералу — це частина більшого та складнішого малюнка.

Про це повідомляє Nature.

Південноафриканські та французькі археологи з університету Вітватерсранда виявили в печері шматок сілкріта (матеріалу на основі кварцевого піску). На мінералі розмірами 3,9 × 1,3 × 1,5 сантиметрів були намальовані пересічні лінії. Камінь знайшли в археологічному шарі віком близько 75 тисяч років.

Дослідники провели мікроскопічні та хімічні аналізи, результати яких показали, що малюнки зробили охрою. На їхню думку, різке завершення ліній по краях каменю свідчило про те, розмір малюнка був більше, і, можливо, складніше, але інші частини сілкріта не збереглися.

Вчені вважають, що артефакт був частиною жорна, на якому робили порошок з охри. До того ж, археологи провели експеримент, під час якого вони охрою малювали лінії на шматку сілкріта, і показали, що лінії, швидше за все, були зроблені загостреним шматочком охри товщиною 1-3 міліметри.

Різке завершення ліній по краях каменю, ймовірно, свідчило про те, що це лише частина більшого малюнка Матеріали дослідження

Попередні найдавніші малюнки, які ймовірно були зроблені неандертальцями, знайшли в печерах в Іспанії. Їх вік — близько 66 тисяч років. Натомість вважалося, що люди сучасного типу почали малювати набагато пізніше — близько 42 тисяч років Малюнки такого віку знаходили в печерах на індонезійському острові Сулавесі.


Печера Бломбос знаходиться на південному узбережжі ПАР приблизно в 300 кілометрах на схід від Кейптауна. В ній зокрема знайшли артефакти епохи середнього палеоліту, зроблені людьми сучасного типу приблизно 100-70 тисяч років тому. Археологи припускають, що печеру періодично заселяли, а потім знову звідти йшли. У ній були знайдені кістяні інструменти, намистини з раковин, шматки охри з подряпинами на них та кістки людей і тварин.

Раніше в Єгипті знайшли село, яке на 2,5 тисячі років старіше за піраміди.

Пов`язані новини