У Південній Кореї припустили, за яких умов можуть надати військову допомогу Україні

У Південній Кореї припустили, за яких умов можуть надати військову допомогу Україні
Philip Fong / Pool Photo via AP

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що Сеул може розширити свою допомогу Україні, крім гуманітарної та економічної підтримки.

Про це він сказав в інтерв'ю Reuters.

За його словами, уряд Південної Кореї вивчає, як допомогти захистити та відбудувати Україну. Юн Сок Йоль припустив, що Сеул може надати Україні військову допомогу у разі, наприклад, широкомасштабного удару по цивільних. Він не уточнив, що саме мав на увазі, адже цивільні жителі України потерпають від збройних дій росії ще з 2014 року, а масштаби російської агресії зросли після 24 лютого 2022 року.

«Якщо виникне ситуація, з якою міжнародне співтовариство не може миритися, наприклад будь-який широкомасштабний напад на мирних жителів, різанина чи серйозне порушення законів війни, нам може бути важко наполягати лише на гуманітарній чи фінансовій підтримці», — сказав президент Південної Кореї.

Раніше позиція Сеула полягала в тому, щоб не передавати Україні системи озброєння. Південнокорейське законодавство ускладнює прямий продаж зброї країнам, що перебувають у стані активного конфлікту.

Однак союзники постійно закликають Південну Корею знайти способи для військової допомоги Києву. Наприклад, під час візиту до Сеула у січні 2023 року генсек НАТО Єнс Столтенберг закликав Південну Корею збільшити військову підтримку України, згадуючи інші країни, які змінили свою політику ненадання зброї.

А «злиті» секретні документи Пентагону описують протистояння Південної Кореї тиску США щодо допомоги Україні. Ексміністр оборони навіть був стурбований, що артилерійські снаряди, які Вашингтон просив для себе, зрештою можуть передати Києву.