Кількість загиблих у результаті бойових зіткнень в столиці Південного Судану, місті Джуба, зросла до 272 осіб, повідомляє агентство Reuters з посиланням на урядове джерело. Серед загиблих 33 людини - мирні жителі.

Перестрілка спалахнула у ніч на 8 липня між військовими, вірними президенту Сальву Кіір і солдатами, які підтримують віце-президента Рієка Мачара.

Основні зіткнення почалися незадовго до запланованої зустрічі між Мачара і Кіір. Вони планували укласти нову угоду про перемир'я напередодні дня незалежності Південного Судану, який відзначається 9 липня.

Зазначається, що 9 липня перестрілка припинилася, але вже сьогодні, 10 липня, були чутні нові постріли.

Національна авіакомпанія Кенії призупинила рейси до столиці Південного Судану у зв'язку з побоюваннями за безпеку, повідомляється в Twitter авіакомпанії.

Великобританія порадила своїм громадянам покинути Південний Судан, якщо вони можуть зробити це безпечно, і заявила, що відкличе ряд співробітників посольства, після сплеску насильства в Джуба.

«Співробітники посольства перебували в суворій ізоляції, і ми скорочуємо їх кількість тільки до основних співробітників в країні», - йдеться в повідомленні МЗС Великобританії.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, сторони конфлікту несерйозно ставляться до підписаному мирної угоди, а також зраджують інтересам народу країни.

Співробітники місії ООН повідомили, що сотні мирних жителів шукали притулок на території місії.

Південний Судан проголосив незалежність від Судану 9 липня 2011 року. Тоді 99% місцевого населення проголосували на референдумі за незалежність, при цьому більшість країн визнали молоду державу. 14 липня 2011 року Південний Судан став 193-м членом ООН.

У грудні 2013 року в південносуданській столиці Джубі почалися збройні зіткнення після того, як президент Сальва Кіір заявив, що в країні відбулася спроба державного перевороту, і звинуватив в його організації віце-президента Рієка Машара.

У серпні 2015 року сторонами було підписано мирну угоду.

Цього року влада Південного Судану заявиляла, що не стане відзначати цього року день незалежності через відсутність коштів.

Поділитись: