У Національній поліції на вимогу правозахисників приберуть незаконні клітки у поліцейських відділках на станціях метро.

Про це повідомив заступник голови Національної поліції Костянтин Бушуєв у Фейсбук. 

«Дякую громадськості, що звернули нашу увагу на проблему з «клітками» на станціях метро Києва. Завтра «клітки» в Київському метрополітені будуть демонтовані, а у найближчий тиждень - два у всіх метрополітенах країни», — написав він.   

Раніше демонтувати незаконні клітки для тримання людей у відділах поліції Київського метрополітену, які залишилися з радянських часів вимагали монітори Національного превентивного механізму.

За словами правозахисників, попри те, що в українському законодавстві наявність таких кліток у метро не передбачена, їх продовжують встановлювати навіть на нових станціях.

Правозахисники розказали, що у квітні цього року монітори без попередження відвідали декілька станції «Вокзальну, «Майдан Незалежності» та «Палац Спорту». У ході візиту вони виявили грубі порушення і рекомендували Нацполіції демонтувати ці місця тримання.

Однак під час повторного візиту на ці та інші станції 29 серпня з'ясувалося, що клітки досі наявні та використовуються. Зокрема, на станції метро «Лісова» монітори побачили у клітці чоловіка. 

Поділитись: