ENRU

У поліції створили управління з дотримання прав людини у СІЗО

В структурі Національної поліції створено управління із захисту прав людини в СІЗО. Про це на брифінгу заявила шефиня Нацполіції Хатія Деканоідзе, передає кореспондент Громадського.

«Ми створили нове управління і в це нове управління також увійдуть ізолятори тимчасового утримання», - заявила голова Нацполіції Хатія Деканоідзе.

Кілька тижнів тому був проведений конкурс на заміщення посад в цьому управлінні. Вони, за словами Деканоідзе, будуть працювати не лише в центральному апараті, а й на місцях в регіонах.

Концепція була розроблена у співпраці із правозахисниками, зокрема з Євгеном Захаровим. Управління буде тісно співпрацювати з Міністерством юстиції України, яке також працює в напрямку захисту прав затриманих в СІЗО.

Міністр юстиції Павло Петренко вважає створення управління захисту прав затриманих у СІЗО революційним кроком.

«З точки зору підходів до захисту прав людини це революційний крок», - коментує міністр юстиції Павло Петренко створення Управління захисту прав затриманих у СІЗО на базі Нацполіції.

За його словами, Всеукраїнський центр безоплатної правової допомоги Мін’юсту, який має електрону базу інформації про кожне зафіксоване порушення прав затриманого або адвоката, в режимі онлайн буде надавати інформацію новоствореному управлінню Нацполіції. Це, на переконання міністра, дозволить оперативно реагувати на такі факти.