У полоні бойовиків на сьогодні залишається 245 українців, у списках зниклих без вісти – 1160.

Про це Громадському розповіла уповноважена президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій та Луганській областях у Станиці Луганській, де сьогодні десятьох бойовиків «ДНР» обміняли на дев’ятьох українців, два дні тому звільнили одного цивільного, що перебував у полоні бойовиків.

«За два місяці роботи Мінської групи вдалося зробити перший такий великий обмін. Десять українців сьогодні стали вільними. Десять українських родин стали щасливими. Всього за ці два місяці завдяки великій роботі президента України зі Службою Безпеки України та Міністерством оборони (до цього долучилася Мінська група) вдалося звільнити близько 30 українців. Ще зараз у полоні бойовиків залишається близько 245 українців, а 11 – у тюрмах Російської Федерації. Також ще одні страшні цифри. Це 1160 людей у списку тих, що зникли безвісти. Так само ми вважаємо, що маємо використати кожну годину для того, щоб встановити їх місцезнаходження. Українська сторона серйозно працює над тим, щоб Міжнародна місія Червоного хреста долучилася до того, щоб був відкритий доступ до місць утримання українців, щоби перевірити, в яких умовах вони затримуються», – зазначила вона.

Розповідаючи про звільнених сьогодні, Геращенко відзначила, що вони визначені, однак почуваються нормально.

«Звичайно, у кожного з них психологічні травми. У одного з них є сліди контузії, і зараз його везуть у лікарню. Але я хочу сказати, що ті, кого звільнили сьогодні, знаходяться у кращій фізичній формі, ніж ті, кого звільнили минулого тижня. Там двоє хлопців потрапили одразу в реанімацію. У такому важкому стані вони були. Ті, хто прийшли на обмін сьогодні, – молодці, вони добре тримаються. З ними треба, звичайно, працювати. Медики мають попрацювати, але вже слава Богу», – розповіла уповноважена президента.

Луганську журналістку Марію Варфоломєєву цього разу не звільнили. «Ми працюємо над цим,» – сказала Ірина Геращенко.

/Володимир Саянов, Костянтин Рєуцький, Анна Соколова, фото Facebook Ірини Геращенко

Поділитись: