Варшавський суд визнав винним колишнього заступника голови Бюро охорони уряду, генерала Павла Белявного в халатності при виконанні службових обов'язків під час візиту перших осіб держави до Смоленська в 2010 році.

Колишнього чиновника засудили до 1,5 років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном на три роки, повідомляє «Радіо Польша».

Йому також встановлено штраф в розмірі 10 тис. злотих і заборонено протягом 5 років обіймати керівні посади, пов'язані з охоронною діяльністю.

Згідно рішення суду, генерал Павло Белявний не виконав своїх зобов'язань як заступник голови Бюро охорони уряду і не здійснив належного нагляду за візитами тодішнього прем'єр-міністра Дональда Туска і президента Леха Качинського в Росію.

Основою для обвинувального акту стала думка двох експертів, за даними яких організація польотів в Смоленськ, а також реалізація охоронних дій не відповідали принципам Бюро охорони уряду.

Як стверджують експерти,  рівень охорони під час візиту колишнього прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска 7 квітня 2010 року було незрівнянно вище, ніж під час візиту президента Польщі Леха Качинського 10 квітня 2010 року.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року поблизу Смоленська розбився літак Ту-154 з президентом Польщі Лехом Качинським на борту.

Раніше міністр національної оборони Антоні Мацєревич сказав, що після авіакатастрофи під Смоленськом Росія тиснула на уряд Польщі.

Поділитись: