У Польщі державна судноплавна компанія планує дати новим кораблям назви колишніх польських міст на території так званих «східних кресів».

У Польщі державна судноплавна компанія планує дати новим кораблям назви колишніх польських міст на території так званих «східних кресів».

Про це повідомляє Radio Szczecin з посиланням на менеджера держкомпанії Польське морське пароплавство Павла Бжезицького.

Перший корабель, місткістю 39 тисяч тонн, який компанія невдовзі має отримати з китайської верфі, матиме назву «Львів».

Інші замовлені кораблі отримають назви міст на колишніх польських територіях. Зокрема, йдеться про назви міст Вільнюс і Тернопіль.

«Для західної Польщі це гарні і ностальгічні назви. Тому ми хочемо, щоб кораблі мали назви колишніх польських міст на східних прикордонних землях», — зазначив Бжезицький.

Зазначається, що вітрильний корабель під назвою «Львів» вже був у польському флоті перед війною. На думку Бжезицького, нові назви кораблів — це «політично нейтральний крок».

«Протягом багатьох років один з наших кораблів називався «Львівські Орлята». І це нікому не завдало шкоди, тому з назвою «Львів», можливо, також проблем не буде», — додав Бжезицький.

Раніше у Польщі заявили про намір надрукувати паспорти із зображенням Меморіалу орлят у Львові. Через це Україна вручила ноту послові Польщі.

Згодом після відповідних протестів у Польщі вирішили не зображувати Меморіал орлят у Львові та Святі ворота у Вільнюсі України та Литви на паспортах громадянина Польщі.

Поділитись: