ENRU

У Польщі підтримали закон про Верховний суд попри критику ЄС та протести

Сенат Польщі ухвалив підтриманий раніше Сеймом законопроект про реформу Верховного суду країни.

Про це повідомляє DW.

Обидві палати парламенту висловилися за реформу попри різку критику з боку Європейського Союзу та масові акції протесту.

Як пише Reuters, голосування відбулося вночі, 22 липня, тоді як десятки тисяч демонстрантів перед будівлею Сенату вигукували «Ганьба! Зрадники!».

Також протестувальники зібралися біля президентського палацу. Вони скандували «ми хочемо вето».

Масштабні акції протесту відбулися також і в інших містах країни - Кракові, Вроцлаві та Познані.

Зазначимо, що цей законопроект передбачає звільнення усіх нинішніх суддів Веховного суду та призначення міністром юстиції виконувачів обов'язків на їхнє місце.

Згодом Національна судова рада має затвердити новий склад Верховного суду, який буде запропонований Мін'юстом. Також глава міністерства отримає право призначати голів апеляційних та окружних судів самостійно, не радячись із представниками органів правосуддя.

Раніше польський парламент ухвалив інший суперечливий законопроект, що передбачає реформування Національної судової ради.

Ця судова реформа, яку намагається провести правляча в Польщі націоналістична партія «Право і справедливість», викликала різку критику з боку ЄС.

У Брюсселі вважають, що вона покладе край незалежності судової гілки влади.

Єврокомісія погрожувала Варшаві дисциплінарними заходами в разі ухвалення судової реформи. Натомість у партії стверджують, що реформа підвищить ефективність роботи судів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram