Приводом для позову стало рішення Єврокомісії про дозвіл російському «Газпрому» збільшити навантаження на газопровід OPAL.

Польська нафтогазова компанія PGNiG подає до суду ЄС на Єврокомісію через її рішення про дозвіл російському «Газпрому» збільшити навантаження на газопровід OPAL.

Про заявив керівник компанії Пьотр Возняк, повідомляє Reuters.

Возняк зазначив, що рішення Єврокомісії про збільшення ексклюзивних прав на використання російським монополістом OPAL, одного з сухопутних відводів від магістралі «Північний потік», завдає шкоди інтересам Польщі, а також порушує правила Європейського Союзу.

«Ми не хочемо, щоб рішення Єврокомісії у будь-якій формі набуло чинності», – заявив Возняк.

За його словами, польська компанія звинувачує Єврокомісію за 14 пунктами і хоче розгляду цієї справи в суді ЄС за прискореною процедурою.

Він також додав, що це перший з низки юридичних кроків, які польська компанія планує здійснити проти Єврокомісії і німецького регулятора ринку – компанії Bundesnetzagentur.

26 жовтня Єврокомісія дозволила російській газовидобувній компанії «Газпром» збільшити завантаження газопроводу OPAL.

OPAL — один з двох проектованих газогонів у Німеччині протяжністю 470 км. Він дає можливість транспортувати газ від німецької частини узбережжя Балтійського моря до кордону з Чехією.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile