У Польщі пройшла багатотисячна хода на захист Конституційного суду

default/У Польщі пройшла багатотисячна хода на захист Конституційного суду
Зберегти
Вигляд

В Польщі під будівлею Конституційного пройшла акція на його підтримку, повідомляє Gazeta Wyborcza.

Організаторами акції виступили Комітет захисту демократії і партія «Новочасна».

Учасники акції пройшли ходою Королівським шляхом до президентського палацу. Вони тримають в руках прапори Польщі та Євросоюзу, багато також партійних прапорів.

Крім того, в руках учасників транспаранти з гаслами «Демократії так, викривленням – ні», «Качинський, не перегинай».

Зазначається, що натовп скандує «Беата, друкуй цей вирок!» - ухвалу Конституційного суду про неконституційність змін до закону про трибунал.

 

 

Комітет захисту демократії організував збір підписів за громадянський проект закону про Конституційний суд.

За інформацією віце-мера Варшави Ярослава Южвяка, в акції беруть участь 27 тисяч людей.

Нагадаємо, раніше у Польщі Сенат і Сейм прийняли закон про стеження за людьми в інтернеті, а потім його підписав президент країни.

Це останній з низки суперечливих кроків владної нині в Польщі консервативної партії «Право і справедливість», яка повернулася до влади в жовтні 2015 року після восьми років в опозиції.

Серед інших таких кроків – проведення законів про контроль уряду над найвищим судом країни, над її прокуратурою і над громадськими телерадіомовниками.

Ці закони, які викликають сумніви щодо стану демократії в цій країні у членів Європейського союзу й НАТО, викликали протести в Польщі і різку критику і у країні, і за кордоном.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про ЗМІ. З критикою нового закону виступили, громадські організації, ОБСЄ і Європейська комісія, яка заявила, що готова посилити тиск на Польщу через ухвалений Сеймом закон щодо державних ЗМІ.

/скріншот із відео/