Комітет із захисту демократії Польщі організував мітинги і демонстрації у 36 містах країни за кордоном. Вони проходили під гаслом «Захисти свою свободу».

«Ми хочемо продемонструвати, що не дозволимо позбавити нас волі. Наше сьогоднішнє гасло «Захисти свою свободу» пов'язане з історичним закликом, під який поляки, не лише самі, виступали століттями», – заявив лідер Комітету із захисту демократії Матеуш Кійовський, передає Rzeczpospolita.

Учасники демонстрації у Варшаві протестували також проти запланованих змін про розширення повноважень спецслужб, зокрема, щодо дозволу на стеження за переписками в Інтернеті. Влада аргументує такий крок необхідністю боротьби із тероризмом.

Як повідомляється, мітинги в Польщі проходять в 36 містах, зокрема, таких як: Білосток, Бидгощ, Ченстохова, Гданськ, Катовіце, Кєльце, Кошалін, Краків, Люблін, Лодзь, Ольштин, Ополє, Познань, Жешув, Щецин, Варшава, Вроцлав.

Також до протестувальників приєдналися активісти в Берліні, Брюсселі, Лондоні, Мельбурні, Парижі, Стокгольмі та Відні.

Як відомо, учасники Комітету із захисту демократії регулярно проводять багатотисячні демонстрації проти дій правлячої партії «Право і справедливість» щодо, як вони стверджують, спроб влади політизувати Конституційний суд і впливу на громадські ЗМІ.

/фото facebook KomitetObronyDemokracji

Поділитись: