У Польщі відкрили кримінальне провадження проти голови Українського товариства в Любліні, історика Григорія Купріяновича за публічну образу польського народу.

У Польщі відкрили кримінальне провадження проти голови Українського товариства в Любліні, історика Григорія Купріяновича за публічну образу польського народу.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек подав до суду на голову Українського товариства в Польщі за виступ на відкритті пам'ятника місцевим українським селянам, які стали жертвами каральної акції Армії Крайова в 1944 році.

Чарнек заявив, що Купріянович порівняв події у Сагрині 1944 року з подіями на Волині в 1943 році і, як сказав Чарнек, «зрівняв 130 тисяч жертв геноциду з кількома сотнями цивільних українців, котрі загинули в Сагрині 10 березня 1944 року».

Йдеться про статтю Кримінального кодексу про публічну образу польського народу або Республіки Польща, порушення якої карається позбавленням волі до трьох років.

Глава МЗС України зазначив, що польське товариство має всі «підстави для тривоги».

Також Клімкін вважає відкриття провадження ймовірною спробою люблінського воєводи «заробити дешеву популярність на роздмухуванні міжнаціонального скандалу».

«Щиро сподіваюся, що демократична громадськість зрозуміє всю серйозність ситуації навколо українського історика і також скаже своє слово на його захист», написав Клімкін.

Раніше Міністерство закордонних справ України закликало Польщу припинити переслідування голови Українського товариства в Любліні Григорія Купріяновича, щодо якого прокуратура розпочала слідство.

8 липня у селі Сагринь, яке колись було частиною України, а зараз знаходиться на території Польщі, урочисто відкрили Меморіал пам’яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році. Тоді у березні 1944 року від рук поляків загинуло 660 українців.

Поділитись: