УКРАЇНА

У Польщі викрили виготовлювачів фальшивих дозволів на роботу для українців

27 листопада, 2017 19:34
УКРАЇНА/У Польщі викрили виготовлювачів фальшивих дозволів на роботу для українців
Зберегти
Вигляд
Бескидський відділ Прикордонної служби Польщі затримав 5 осіб з Мазовєцького воєводства, які займалися виготовленням фальшивих дозволів на роботу для українців.

Бескидський відділ Прикордонної служби Польщі затримав 5 осіб з Мазовєцького воєводства, які займалися виготовленням фальшивих дозволів на роботу для українців.

Про це повідомляє «Радіо Польща»

Правоохоронці відстежували групу протягом двох років. Вони встановили, що члени групи шляхом шахрайства виробляли у Мазовєцькому воєводському управлінні дозволи на роботу типу А для громадян України. Фальшування дозволів проводили на конкретне замовлення, а збором таких замовлень займався 40-річний підприємець з-під Варшави.

Дозвіл типу А є найбільш цінним документом на перебування для іноземців, адже дозволяє бути у Польщі без перерви протягом 365 днів та легально працювати впродовж цього періоду.

«Члени злочинної групи шукали жителів Варшави та найближчих районів, які перебувають у скрутній матеріальній ситуації. Ці особи подавали до мазовєцького воєводи клопотання про отримання дозволу на роботу для іноземця», — ідеться у повідомленні.

Жодного працевлаштування іноземців не було, але за підпис та реєстрацію клопотання під своїм прізвищем ці особи отримували гроші, від 200 і більше злотих. Усі інші формальності в воєводському управлінні вирішували члени злочинної групи.

Отримані таким чином дозволи на роботу відправляли в Україну і там продавали українцям, котрі на їх підставі у консульстві Польщі отримували візи з дозволом на роботу. Ціна такого дозволу складала від 500 до 1000 доларів.

За попередніми даними, протягом двох років група підробила у Мазовєцькому воєводстві щонайменше кількадесят дозволів на роботу, а прибуток від їх продажу може складати декілька десятків тисяч доларів.

Прокуратура вже висунула усім затриманим обвинувачення. У справі можливі чергові затримання, зокрема в Україні.

Пов`язані новини