ENRU

У Польщі закликали відмовитися від зображення львівського меморіалу у паспортах

8a8ae12ca6a379974
Меморіал орлят у Львові Фото: Lestat/Wikipedia

Польські журналісти, митці та громадські діячі підписали заклик до міністра внутрішніх справ із проханням усунути зображення Остробрамської каплиці та Меморіалу орлят у Львові з переліку представлених до зображення на новому польському паспорті.

Про це повідомляє «Польське радіо».

«Потрібно взяти до уваги те, як багато суперечок може створити використання місць, що є частиною Вільнюса та Львова, міст, які розташовані на терені сусідніх з Польщею незалежних держав, для ілюстрації документа, що підтверджує польське громадянство», — йдеться у заклику.

Усі, хто взяв участь у підписання звернення, вважають, що конкурс у чинній формі «призведе до кризи взаємовідносин Польщі з Литвою та Україною».

Наразі документ підписали 122 людини.

Раніше повідомлялося, що Польща хоче надрукувати паспорти із зображенням Меморіалу орлят у Львові. Через це Україна вручила ноту послові Польщі.

Згодом у Польщі повідомили, що ще не мають остаточного рішення щодо випуску паспортів із львівським меморіалом.

Меморіал орлят у Львові — польське військове кладовище, частина Личаківського кладовища, на якому поховані учасники боїв проти Західноукраїнської народної республіки в 1918-20 роках та проти більшовиків.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram