У Польщі визнали, що їхній оборонний концерн запрошували на форум у Києві
Міністр держмайна Польщі Яцек Сасін визнав, що найбільший державний оборонний концерн країни все ж таки отримував від України запрошення на оборонний форум, який відбувся 29 вересня у Києві.
Про це він написав в X (колишній Twitter).
Сасін пояснив, що коли він давав коментар польській радіостанції Radio ZET про те, що Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) не отримала запрошення, то не володів усією інформацією.
«На момент інтерв’ю я не мав точної інформації на цю тему. Після розмови з президентом PGZ я дізнався, що компанія отримала запрошення, але вирішила не брати участі», — пояснив міністр.
Він також перепросив за «непорозуміння».
У самому концерні розповіли, що вже мають низку підписаних двосторонніх угод — «безпосередньо з найбільшими суб’єктами оборонного комплексу України». Зокрема, у компанії нагадали, що обслуговують танки Leopard 2A4, які західні партнери передали Збройним силам України.
У PGZ запевнили, що підтримують постійний контакт з українськими партнерами, і пообіцяли продовжити зміцнювати ділову співпрацю між оборонними секторами обох країн.
Що передувало?
На форум оборонних індустрій, який відбувся в Києві 29 вересня, не приїхали представники Польщі.
Посол України в Польщі Василь Зварич заявив, що Україна надіслала Польщі запрошення одній із перших, а втім, він додав, що кожна держава сама вирішує, чи приймати його.
Однак міністр держмайна Польщі Яцек Сасін повідомив, що найбільший державний оборонний концерн Польщі Polska Grupa Zbrojeniowa не отримав запрошення на форум.
Він також заявив про «багато недружніх кроків з боку України», що «пов’язано з поточними інтересами української влади».
Більше про оборонний форум
29 вересня у Києві відбувся перший Міжнародний форум оборонних індустрій (DFNC1), що об’єднав 252 компанії з понад 30 країн, які виробляють повний спектр озброєння, військової техніки та оборонних систем, розповіли в Міністерстві оборони України.
В Україні подія такого масштабу відбулася вперше. Участь у заході взяли виробники танків, артилерії, дронів, боєприпасів, розробники інноваційного програмного забезпечення та власники унікальних складних технологій з держав-партнерів.
Крім того, долучилися українські державні та приватні підприємства оборонно-промислового комплексу — як розгалужені групи компаній, так і defence-tech стартапи.
У межах Форуму українська сторона підписала 20 документів з іноземними партнерами.
- Поділитися: