У Польщі оприлюднили звіт про сексуальне насильство над неповнолітніми з боку священиків у період з 1990 до 30 червня 2018 року.

Так, за даними Інституту статистики Церкви і Центру захисту дитини, у зазначений період зафіксовано 382 випадки сексуального насильства над малолітніми, тобто дітьми до 15 років, а також 184 випадки насильства священиків над підлітками, яким виповнилося 15 років і більше.

Заступник голови Конфедерації Єпископату Польщі архієпископ Марек Єндрашевський наголосив, що під час боротьби проти педофілії не можна захищати Церкву як установу, забуваючи про жертв.

«Серйозність проблеми сексуального насильства над неповнолітніми, на жаль, розповсюджене явище, як в історичному контексті, так і суспільному. Воно було у всіх культурах і суспільствах. Зовсім недавно, завдяки зміні вразливості громадської думки, ця проблема стала темою систематичних досліджень. Раніше це було темою табу. Якщо раніше всі або майже всі знали про те, що відбувається, то всі про це мовчали», — сказав він.

Як повідомлялося, в Австралії скарбника Ватикану засудили до 6 років ув'язнення за сексуальне насильство над дітьми.

А в американському Іллінойсі щонайменше 685 священиків звинуватили у сексуальному насиллі над дітьми.

Поділитись: