У Польщі після вбивства мера Гданська Павла Адамовіча поліція затримала щонайменше 10 людей через заклики до насильства та агресії в соціальних мережах.

Зокрема, деякі погрози лунали на адресу інших мерів міст та політиків з ліберальними поглядами.

«Я знову закликаю припинити розпалювати негативні емоції», — сказав міністр внутрішніх справ країни Йоахім Брудзінський.

Нагадаємо, 13 січня мера польського Гданська Павла Адамовіча поранили ножем. Чоловік вибіг на сцену під час виступу мера, вихопив у нього мікрофон і заявив зі сцени, що відсидів у в'язниці термін через партію «Громадянська платформа», в якій перебував раніше Адамовіч. Після цього чоловік ударив мера ножем у живіт та груди. Адамовіча у важкому стані відправили у лікарню. Підозрюваного у вбивстві взяли під варту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство мера Гданська: розповідь очевидців про напад на сцені

Медики його оперували п’ять годин та підключали до апарату штучного дихання. Павел Адамовіч помер у лікарні у понеділок, 14 січня. Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що в день поховання мера Гданська в країні оголосять траур.

Увечері 14 січня тисячі мешканців польських міст вийшли на вулиці на марші проти насильства та ненависті, аби вшанувати пам’ять мера Гданська.

Поділитись: