Октябрський райсуд Полтави призначив умовне покарання чоловіку, який не повідомив поліції, що його сусід вирощує коноплю. Як повідомляє місцеве видання «Полтавщина», суд призначив обвинуваченому 1 рік умовного покарання.

Відповідно до рішення суду, навесні 2018 року сусід обвинуваченого вирішив вирощувати коноплю на спільній присадибній ділянці. На початку травня 2018 року невідомі посіяли насіння конопель, доки чоловіка та його родини не було вдома.

Стосовно тих, хто вирощував коноплю, проводиться окреме досудове розслідування, в рамках якого досі немає обвинувачених.

Надалі зловмисники доглядали за рослинами — періодично поливали їх, проривали бур’ян, а також, щоб приховати злочин, підв’язали верхівки високих кущів коноплі, щоб їх не було помітно через паркан.

У вересні 2018 року під час обшуку у вказаному господарстві поліцейські виявили та вилучили 56 рослин коноплі. Відповідно до висновку експерта, ці рослини є нарковмісними.

Поліція встановила, що чоловік приховав тяжкий злочин, хоча мав реальну можливість повідомити правоохоронні органи про нього.

Слідчі кваліфікували дії обвинуваченого як «заздалегідь не обіцяне приховування тяжкого злочину» (ч.1 ст. 396 КК України).

У грудні 2018 року між прокурором та обвинуваченим була укладена угода про визнання вини. Чоловік визнав себе винним у вчиненні кримінального правопорушення.

Суддя затвердив укладену угоду та призначив Василю Кіяшку покарання у вигляді одного року обмеження волі з іспитовим строком на один рік.

Нагадаємо, у минулому році у мешканця Черкащини поліція вилучила понад 60 кілограмів коноплі: чоловіку загрожує до 10 років позбавлення волі.

Поділитись: