УКРАЇНА

У Полтаві відкрилася виставка для людей із вадами зору

УКРАЇНА/У Полтаві відкрилася виставка для людей із вадами зору
Зберегти
Вигляд

У Полтаві презентували інтерактивний експериментальний соціально-мистецький проект «Торкаючись, бачу: великі українці».

Організаторами проекту, що стартував 1 липня, виступили Ротарі та Ротаракт клуби Полтави і Львова, передає Громадське.Полтава.

Виставка відкрилася в Галереї мистецтв імені Миколи Ярошенка. Організатори поставили за мету показати відвідувачам, як виглядали видатні особистості України, дати можливість прослухати їхні біографії, записані відомими голосами, а також познайомитися ближче із відомими людьми за допомогою шрифту Брайля.

За словами організаторів, питання людей із вадами зору дуже актуальне для України та потребує вирішення на багатьох рівнях.

Серед представлених на виставці експонатів можна було побачити рельєфи видатних постатей-гостей Полтавщини: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Григорія Сковороди, Андрія Шептицького, Миколи Амосова, Марії Заньковецької, Георгія Гонгадзе, Володимира Івасюка, Михайла Бочука, Олександра Довженка та Сергія Нігояна.

Гостею виставки у день відкриття стала незряча співачка Олена Ковтун –полтавчанка, яка перемогла в конкурсі «Україна має талант». Вона розповіла, що такі експозиції просто неоціненні для таких, як вона. 

«Я вже познайомилася ближче із Григорієм Сковородою та Миколою Амосовим, але ще все попереду – виставка не закінчується!», – сказала вона.

Пов`язані новини