На турецькому судні з вантажем металоконструкцій з Миколаєва до Йорданії у порту «Південний» в Одеській області стався бунт.

Інформацію про надзвичайну ситуацію на турецькому судні отримали прикордонники Одеського загону. Про небезпеку для життя людей на судні повідомив капітан корабля, що прямував під прапором Туреччини, повідомляє Держприкордонслужба.

фото ssu.gov.ua

«Люди кричали і кликали на допомогу. Очевидно, стався бунт і різанина. Частина екіпажу (в основному турки) знеструмила судно і забарикадувалася. Судно дрейфувало в морі біля входу в порт «Південний», – повідомив гендиректор групи терміналів ТІС Андрій Ставніцер.

фото ssu.gov.ua

Надалі від консульства Туреччини в Одесі надійшла уточнююча інформація про те, що, нібито, двоє членів суднокоманди, озброєних ножами, завдали декільком членам екіпажу ножові поранення.

фото dpsu.gov.ua

Керівництво операцією взяла на себе Служба безпеки України. Від Одеського загону морської охорони в район, де перебувало судно, скерували тактичну групу. Корабель «Павло Державін» і катер «Дарниця» Морської охорони Держприкордонслужби були приведені в готовність в рамках плану з ліквідації терористичної загрози.

фото dpsu.gov.ua

У результаті ситуація була взята під контроль. На борту судна виявлено чотирьох поранених членів екіпажу, які згодом були спрямовані до медичного закладу для надання необхідної допомоги.

фото ssu.gov.ua

«За попередньою інформацією, близько опівночі двоє членів екіпажу потроїли на судні бійку і нанесли ножові поранення чотирьом колегам. Троє з поранених – у стані середньої тяжкості. Потім зловмисники знеструмили судно і захопили в заручники п'ятьох осіб. Частина екіпажу забарикадувалася, ховаючись від нападників», – повідомив прес-центр СБУ.

Після екстреної наради антитерористичного штабу СБУ в Одеській області, в якій також брали участь представники прикордонної служби, поліції, ДСНС і адміністрації порту «Південний», було прийнято рішення про силове звільнення захоплених членів екіпажу.

фото ssu.gov.ua

В результаті вдалого штурму турецького судна співробітники спецпідрозділу «Альфа» звільнили заручників і затримали злочинців. Турецьким морякам, які отримали ножові поранення, надано першу медичну допомогу.

Поділитись: