У посольстві США в Москві заперечують, що кількість відмов у видачі віз росіянам зросла через погіршення дипломатичних відносин між країнами.

У посольстві США в Москві заперечують, що кількість відмов у видачі віз росіянам зросла через погіршення дипломатичних відносин між країнами.

Про це повідомила представниця посольства Марія Олсон, передає «Інтерфакс».

«Ми в курсі численних повідомлень ЗМІ, які містять спроби проаналізувати вплив скорочення штату посольства і консульств США в Росії. Ще занадто рано припускати, як скорочення може вплинути на консульські процеси. Але цілком можливо, що це призведе до зниження оперативності консульської діяльності. Однак твердження в тому, що місія США в РФ навмисно збільшила число відмов у видачі віз, не мають нічого спільного з реальністю», — заявила Олсон.

Вона не сказала, скільки всього американців і росіян працює з дипломатичних представництвах США в РФ, зазначивши лише, що «вимога уряду Росії щодо скорочення персоналу є недоречною».

Вона також заявила, що публікації про зменшення кількості віз посилаються на коригування вимог до візової перевірки, які були здійснені раніше цьогоріч в американських місіях по всьому світу.

«Але тут немає ніякого зв'язку. Ті коригування було здійснено у відповідність з Меморандумом президента США від 6 березня 2017 року про посилення безпеки візових процесів. Вони стосуються випадків, коли консульський офіцер вважає, що необхідна певна інформація для підтвердження ідентифікації особистості або для врегулювання питань, пов'язаних з безпекою», — сказала вона.

Раніше видання The New York Times повідомляло, що через скорочення штату американських дипломатів росіянам стали частіше відмовляти у візах до США.

Нагадаємо, 30 липня президент Росії Володимир Путін заявив, що 755 працівників американських дипломатів повинні будуть покинути РФ.

Путін зробив таку заяву у відповідь на санкції проти РФ, які підтримав Сенат США. Перед цим законопроект з посиленням санкцій щодо трьох країн схвалила Палата представників.

У США заявили, що готують заходи у відповідь на висилання американських дипломатів з РФ.

Екс-посол США в Росії Майкл Макфол заявив, що висилка 775 американських дипломатів з Росії може спричинити тривалі затримки під час отримання громадянами РФ віз США.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: