Поблизу узбережжя Португалії знайшли залишки торговельного судна, яке затонуло 400 років тому.

Поблизу узбережжя Португалії знайшли залишки торговельного судна, яке затонуло 400 років тому.

Про це повідомляє BBC.

Судно знайшли на глибині 12 метрів поблизу міста Кашкайш, що неподалік Лісабона.

Навколо корабля знайшли китайський фарфор 16-17 століття, бронзові гармати, а також мушлі каурі, які в той час використовували як валюту в районі Індійського океану.

Артефакт, виявлений археологами під час пірнання біля судна, яке затонуло 400 років тому. Корабель виявили у межах підводного археологічного проекту 3 вересня у гирлі річки Тег Фото: EPA-EFE/MUNICIPAL COUNCIL OF CASCAIS

За словами голови археологічної експедиції Жорже Фрейре, як знайдені об'єкти, так і залишки самого корабля дуже добре збереглися.

«З точки зору істориків, це відкриття десятиліття. А для Португалії це взагалі найбільш важливе відкриття в історії», — сказав очільник археологічної експедиції Жорже Фрейре.

Археологи припускають, що корабель затонув між 1575 та 1625 роком під час повернення з Індії. Зазначають, що саме в цей час Португалія контролювала значну частину торгівлі між Європою та Індією.

Представники місцевої влади міста Кашкайш заявили, що корабель знайшли ще на початку вересня, коли чистили гирло річки Тег.

Міністр культури Португалії Луіш Мендеш зазначив, що гирло ріки Тег відоме саме тим, що у ньому затонуло багато кораблів.

«Це відкриття підтверджує це», — сказав міністр. 

Другий з двох британських кораблів загубленої дослідницької експедиції Франкліна знайшли у арктичних водах Канади приблизно через 170 років після зникнення.

У Чорному морі на глибині 1800 метрів виявили понад 40 стародавніх кораблів османського і візантійського періодів.

Поділитись: