У столиці Чехії Празі перейменували площу, де знаходиться посольство Росії, на честь російського опозиційного політика Бориса Нємцова, якого застрелили у Москві 27 лютого 2015 року.

Про це повідомляє видання iDNES.cz.

До цього площа називалася Під каштанами. Таким чином, зміниться й офіційна адреса посольства РФ у Чехії.

Ідею про перейменування площі виніс на голосування мер Праги Зденєк Гржіб. Він наголосив, що хотів би влаштувати церемонію відкриття площі в п’ятирічну річницю вбивства Бориса Нємцова 27 лютого 2020 року.

«Рішення — акт солідарності з російською опозицією. Цим жестом Прага приєднається до декількох інших мегаполісів, які таким чином вказують на важку політичну ситуацію в сучасній Росії», — йдеться в заяві міської влади Праги.

Нагадаємо, у березні 2019 року у Києві неподалік російського посольства відкрили сквер імені Нємцова.

Борис Нємцов був застрелений в Москві 27 лютого 2015 року.

Обвинуваченими у справі про вбивство політика проходили 5 осіб, у тому числі колишній військовослужбовець чеченського батальйону «Північ» Заур Дадаєв.

У червні 2017-го суд присяжних у Москві визнав головного підозрюваного у вбивстві Нємцова Дадаєва винним. У липні обвинуваченого Дадаєва та ще 4 підозрюваних засудили до 20 років колонії. Всі підсудні у справі про вбивство Бориса Нємцова свою провину не визнають.

Поділитись: