У прикордонних районах України вводять додаткові режимні обмеження
У районах України, які межують з Росією, Білоруссю, тимчасово окупованими територіями та прилягають до морського узбережжя, вводяться додаткові тимчасові режимні обмеження.
Про це повідомили у Державній прикордонній службі України.
Ці заходи запроваджують для посилення контролю за дотриманням прикордонного режиму, запобігання дестабілізації ситуації на держкордоні та іншим правопорушенням.
Що за обмеження?
Йдеться про:
- перебування на прикордонних територіях у нічний час;
- вихід будь-яких плавзасобів з пунктів базування;
- рух транспорту (окрім військового, силових структур, агротехніки) дорогами, що відсутні в реєстрі автомобільних доріг, ведуть до держкордону і не забезпечують пересування до встановлених пунктів пропуску;
- перебування іноземців у прикордонній смузі;
- використання радіостанцій, польотів легкомоторних та безпілотних летальних апаратів, відео-, кіно-, фотознімання особового складу, об’єктів, будівель, споруд, транспорту та інших об’єктів, що належать ДПСУ;
- пересування по берегу чи льоду прикордонних водойм.
У ДПСУ повідомили, що додаткові режимні обмеження можуть відрізнятися у різних районах та областях. Тому тим, кому необхідно перебувати чи працювати у прикордонних контрольованих районах, прикордонній смузі, рекомендують ознайомитися з обмеженнями у відповідному прикордонному загоні на сайті ДПСУ.
Надзвичайний стан в Україні
23 лютого на засідання РНБО України погодили введення надзвичайного стану по всій території, окрім Луганської та Донецької областей (там вже діє окремий режим).
Надзвичайний стан в Україні вводиться на 30 днів, але у разі необхідності президент може продовжити його ще на 30 днів.
Зокрема, йдеться про посилення охорони громадського порядку та обєктів, які забезпечують життєдіяльність населення, народного господарства, додаткове обмеження руху транспорту, огляд машин, перевірку документів людей. Секретар РНБО запевнив, що на життя людей НС ніяк кардинально не впливатиме.
НС вводиться указом президента України, який підлягає затвердженню Верховною Радою України, тож наразі депутати ще мають ухвалити своє рішення.
- Поділитися: