DW попросила вірменських експертів пояснити причини протестів у Єревані. На думку президента Вірменської асоціації соціологів Геворга Погосяна, головною причиною протистояння стала поява на суспільному полі країни молоді нового покоління. «Якщо люди старшого віку постійно скаржаться, скажімо, на корупцію у владі, просто критикують її, молодь віддає перевагу більш активним діям, боротьбі за свої права», - пояснив Погосян. Аналітик центру регіональних досліджень Мікаел Золян не бачить геополітичного підґрунтя у тому, що зараз відбувається в Єревані. За його словами, питання про проросійську чи прозахідну орієнтацію взагалі не обговорюється. Протест від самого початку мав дуже конкретну програму: люди виступали проти необґрунтованого, на їхню думку, підвищення цін, проти корупції та бездарного менеджменту.

«Світовий банк надав нові свідчення величезної корупції та ухилянь від сплати податків компаніями, якими володіла сім’я колишнього президента Тунісу Зіни аль-Абідіна бен Алі у часи його диктатури. У середу представники Світового банку також повідомили, що за останні чотири роки, відколи бен Алі було скинуто, хабарництво у Тунісі посилилось. Нове дослідження економістів Світового банку, яке вийшло у четвер, демонструє, що за сім років компанії родичів та найближчих соратників бен Алі уникали сплати імпортних мит та обдурили державу на суму від 1 до 2,6 мільярдів доларів. Експерти дослідили операції 206 компаній між 2002-м та 2009-м роками», - повідомляє The New York Times. «Сотні компаній сім’ї президента, які були конфісковані після революції, зараз є публічними. За інформацією представників влади, які відповідали за конфіскацію, активи сім’ї налічували 13 мільярдів доларів».    

«Алексісу Ципрасу кинули в обличчя його домашнє завдання. Судячи із додатків до усіх пропозицій Греції, які виділені червоним кольором, її кредитори наразі не мають бажання до компромісу», - пише Ларрі Еліотт у The Guardian. «Афіни не повинні дивуватись відповіді, яку дав МВФ – один із учасників «тройки». На думку Фонду, треба так провести роботу над системою публічних фінансів, щоб 80% змін відбулось завдяки скороченню державних видатків, а 20% через підвищення податків. План, який відстоює Ципрас, робить перекіс у інший бік. Із тих 7,9 мільярдів євро, які грецький уряд планує зібрати, 92% надійдуть від зростання податків».

«Два представника ультраправого угруповання, чий Інтернет сайт, як вважають, надихнув підозрюваного у вбивстві в Чарльстоні, відвідували Росію на початку цього року на запрошення прокремлівської ультраправої партії», - повідомляє Buzzfeed. «Після розстрілу Джаред Тейлор з’явився у ЗМІ як представник Ради консервативних громадян. У березні він виступав на Російському консервативному форумі у Санкт-Петербурзі, де був проти «іноземних традицій» небілих людей. Сем Діксон, член цього ж угруповання та адвокат Ку-Клус-Клану, теж відвідував конференцію в Росії».    

Поділитись: