Верховна Рада у першому читанні підтримала пропозицію прирівняти людей з інвалідністю на колісних кріслах до учасників дорожнього руху.

Ініціатором законопроекту виступив прем’єр Володимир Гройсман. У пояснювальній записці до документа зазначається, що люди з інвалідністю нині фактично не мають права на безпечний рух.

За законопроект проголосували 230 депутатів при необхідних 226 голосах.

Зазначимо, що цей законопроект визначає права та обов’язки для людей на візках.

  • Так, вони мають право рухатися тротуарами, чи велосипедними доріжками зі швидкістю пішохода
  • Їздити по краю проїзної частини
  • Мають право переважного перетинання проїзної частини по позначених пішохідних переходах. Але під час руху люди з інвалідністю мають виконувати вимоги, які висуваються до пішоходів.
  • Рухатися проїжджою частиною мають по правій крайній смузі

За разом люди на візках повинні їздити на технічно справних та обладнаних кріслах, не перевозити вантажі, які заважають керуванню, і не можуть перевозити пасажирів.

«На сьогодні осіб, які рухаються в кріслах колісних з двигуном, не віднесено до учасників дорожнього руху, тому вони фактично позбавлені права на безпечний рух», — ідеться в пояснювальній записці до закону.

Водночас у законі про Правила дорожнього руху ідеться, що «учасник дорожнього руху — особа, яка бере безпосередню участь у процесі руху на дорозі як пішохід, водій, пасажир, погонич тварин, велосипедист, а також особа, яка рухається в кріслі колісному». 

Раніше влада Києва анонсувала, що в лікарнях міста до 5 грудня люди з інвалідністю можуть позачергово пройти профілактичний медичний огляд

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Де в Києві можуть розважитися діти з інвалідністю

Раніше у Запоріжжі створили послугу «соціального таксі» для дітей з інвалідністю. Так, діти, які не можуть самостійно пересуватися, зможуть безкоштовно доїхати до реабілітаційного центру чи лікарні на спеціально обладнаному авто.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile