У парламентському комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України анонсували 6 пріоритетних реформ у соціальній політиці держави.

Про це повідомила глава комітету, депутатка від «Слуги Народу» Галина Третьякова.

За її словами, ці 6 проблем влада має вирішити за найближчі півтора-два роки.

«Перша — це проблема тих, хто брав участь у війні, і створення пакета соціального захисту для таких людей за стандартами НАТО. Ще одна тема — наша зайнятість. Ви знаєте, що готується трудовий кодекс, це тема для іншої розмови, але його прийняття — це тільки складова частина, яка регулює трудові взаємовідносини. Питання зайнятості набагато ширше і включає також проблематику трудової міграції», — зазначила вона.

Четверта тема — чесна компенсація за нанесення шкоди життю та здоров'ю: «Повинна констатувати, що за попередні роки ми не виробили механізм надання чесної компенсації… Перед нами виникла проблема дискримінації українців по відношенню до європейців. До речі, зрівнювання відповідальності передбачено Угодою про асоціацію України з ЄС».

П'ятий напрямок — суб'єктивізація домогосподарств. Третьякова посилається на главу фінансового комітету Ради Данила Гетманцева, який має на увазі під цим терміном перехід від персонального до сімейного оподаткування.

«Шостою реформою ми повинні навести порядок у Фонді соціального страхування, подивитися, як він повинен бути модернізований», — додала вона.

Поділитись: