Народні депутати зареєстрували законопроєкт «Про рієлтерську діяльність», яким пропонують заборонити орендувати (здавати в оренду) чи купувати (продавати) житло в Україні без рієлторів.

Документ опублікували на сайті парламенту.

Ініціаторами законопроєкту переважно є депутати зі «Слуги Народу», зокрема 9 з 11 членів профільного комітету Ради, який буде розглядати його.

Так, в Україні хочуть створити Єдину інформаційну базу даних про об’єкти нерухомості та операції з ними. Автори закону кажуть, що вона має допомогти забезпечити прозорість, правдивість та доступ до інформації й послуг у сфері рієлторської діяльності. У базі будуть зберігати, обробляти та шукати відомості про об’єкти нерухомості.

«Це сприятиме якісному наданню послуг у сфері рієлторської діяльності та належному проведенню операцій з нерухомим майном, забезпечить систематизацію та швидкий пошук перевіреної інформації про нерухоме майно (юридичної, технічної, цінової, тощо), надасть можливість користуватися зручними сервісами при проведенні операцій з об’єктами нерухомості», — йдеться у пояснювальній записці до закону.

Рієлтори не зможуть працювати без свідоцтв. Так, їх хочуть зобов'язати пройти професійну підготовку та складати кваліфікаційний іспит. Атестовані рієлтори будуть вноситися у ще один новостворений сервіс — Єдиний реєстр фізичних осіб, юридичних осіб та професійних об’єднань у сфері рієлторської діяльності. 

Іспит проводитиме комісія «Національної федерації фахівців у сфері рієлторської діяльності». 

У Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України заявили, що ухвалення законопроєкту у цій редакції є неприпустимим і несе суттєві ризики для ринку надання рієлторських послуг.

Водночас в експертному аналітичному центрі «Інститут законодавчих ідей» заявили про корупційні ризики і також дали негативну оцінку документу.

Поділитись: