Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчіновіч-Бурич заявила про стурбованість з приводу ухваленого у першому читанні президентського проєкту закону про діяльність органів суддівського врядування, що передбачає реформу судової системи.

Про це йдеться у відкритому листі до міністра закордонних справ України Вадима Пристайка.

У Раді Європи стурбовані тим, що законопроєкт передбачає скорочення кількості суддів Верховного суду і зміни в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради правосуддя.

«У ньому (законопроєкті — ред.) пропонуються широкомасштабні зміни, які можуть мати серйозні наслідки для незалежності судової системи. Зокрема, проєкт закону впливає на статус і кваліфікаційні вимоги до суддів і на пов'язані з цим процедури», — йдеться у листі.

Генсек зазначила, що Рада Європи усвідомлює бажання українського уряду досягати прогресу в проведенні реформ. Водночас вона підкреслила, що реформи повинні бути проведені відповідно до вимог Ради Європи та міжнародних стандартів.

12 вересня Верховна Рада підтримала в першому читанні президентський законопроєкт № 1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування». Законопроєкт підтримали 238 народних депутатів. Він передбачає внесення змін до законів «Про судоустрій і статус суддів», «Про очищення влади» та «Про Вищу раду правосуддя».

Поділитись: