Законопроект, згідно з яким оператори бездротового зв'язку зможуть використовувати в межах свого ліцензованого радіочастотного ресурсу одну з радіотехнологій передачі сигналу, в тому числі зв'язку четвертого покоління, зареєстрований у Верховній Раді.

Згідно з інформацією на офіційному сайті парламенту, проект закону «Про радіочастотний ресурс України №5051» зареєстрований в Раді 30 серпня 2016 року.

Автори законопроекту хочуть скасувати рентну плату за користування РЧР України. Натомість пропонується передбачити для держбюджету компенсаційний механізм — ліцензійну плату за користування частотами.

Передбачається, що розміри такої плати буде затверджувати Кабінет міністрів на підставі пропозицій Національної комісії, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації.

У фінансово-економічному обґрунтуванні законопроекту зазначено, що його прийняття дозволить отримати додаткові надходження до держбюджету за рахунок проведення аукціонів на право користування РЧР, а також збільшити надходження від інших податків і зборів за рахунок впровадження і розвитку мереж електронних комунікацій із застосуванням новітніх радіотехнологій.

«Очікується, що надходження коштів в рахунок сплати ліцензійної плати за користування РЧР суб'єктами господарювання, які отримали ліцензію, яка встановлює їх виключне право на користування певними в цій ліцензії обмеженими радіочастотними ресурсами України, буде на рівні не менше, ніж від рентної плати, яку сплачують суб'єкти зараз», — зазначено в записці.

Як повідомлялося, в липні 2015 року було оприлюднено указ президента, згідно з яким впровадження стандартів зв'язку четвертого покоління передбачається в 2017 році.

Вісім операторів зв'язку вже проявили зацікавленість у цьому процесі, в тому числі «трійка» основних гравців мобільного ринку України.

Поділитись: