У разі скасування залізничного сполучення між Україною та Росією, пасажиропотік між двома країнами нікуди не зникне: відбудуться лише певні перегрупування.

У разі скасування залізничного сполучення між Україною та Росією, пасажиропотік між двома країнами нікуди не зникне: відбудуться лише певні перегрупування.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив Сергій Вовк, директор «Центру транспортних стратегій».

Відповідаючи на питання журналіста, чи обґрунтована ініціатива про скасування залізничного сполучення між країнами, він сказав:

«Це питання є скоріше політичним, ніж бізнесовим. Його потрібно розглядати в контексті загальних, україно-російських відносин. З точки зору бізнесу, то пасажирські рейси між Україною і Росією є одним із найбільш прибуткових напрямків роботи Укрзалізниці… Згідно статистики минулого року, із 5-ти найбільше прибуткових рейсів, три — це були рейси між українськими та російськими містами… З точки зору бізнесу, таке рішення не має підґрунтя».

Вовк наголосив, що у разі скасування руху поїздів між Україною і РФ, залізниця втратить один з найбільш прибуткових рейсів.

«При цьому пасажиропотік між двома країнами нікуди не дінеться, скоріше відбудеться його певне перегрупування і певні зміни. Якщо говорити прямо, то та частина людей, яка їздила пасажирськими поїздами… просто пересяде на автобусні перевезення, на маршрутні перевезення, які процвітають на прикордонній територій», — наголосив він.

Крім того, він додав, що від такого рішення виграють залізничні оператори інших країн, зокрема, Болгарії та Білорусі.

Нагадаємо, 6 серпня міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив Громадському, що міністерство розглядає можливість закриття залізничного сполучення з Росією.

За його словами, Мінінфраструктури дійсно розглядало питання закриття поїздів до Москви, але остаточне рішення має ухвалювати Рада національної безпеки і оборони України та український Уряд.

Відтак, про конкретні терміни закриття залізничного сполучення між Україною та Росією наразі не ідеться.

Між Україною і Росією курсують 14 потягів. Дев’ять з них українські. Два київські, два харківські, одеський, херсонський, а також з Кривого Рогу та Хмельницького. Кінцеві точки дві — Москва або Санкт-Петербург.

Нагадаємо, що авіасполучення між Україною і Росією було припинено 25 жовтня 2015 року. Умовою відновлення авіаційного сполучення між Україною та РФ Мінінфраструктури назвало припинення російськими компаніями польотів у Крим та сплати всіх штрафних санкцій за незаконні польоти.

Поділитись: