В приватному будинку в Броварах на Київщині, в якому облаштовано реабілітаційний центр, незаконно утримували групу людей.

В приватному будинку в Броварах на Київщині, в якому облаштовано реабілітаційний центр, незаконно утримували групу людей.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

Вона зазначила, що їй розповіли про незаконне утримання людей, після чого на місце виїхали представники секретаріату уповноваженої.

Вони з’ясували, що в будинку облаштовано реабілітаційний центр під назвою «За життя», в ньому, за словами директора, перебуває 21 дієздатна особа з нарко- та алкозалежністю, а також з розладами психіки.

«Під час конфіденційного спілкування 12 з них повідомили про бажання залишити заклад. Також вони розповіли, що потрапили до «центру» проти волі, більшість з них була поміщена сюди за ініціативою родичів. Втім немає жодних рішень судових органів, медичних закладів і згоди самих осіб на утримання їх тут», — йдеться у повідомленні.

Також представники омбудсмена виявили в центрі 80-річну жінку, яка не є хворою, і двох 14-річних дівчат, які перебувають в будинку разом з дорослими за згодою своїх батьків.

Денісова наголосила, що про результати моніторингового візиту було повідомлено в поліцію.

За інформацією прес-служби поліції Київщини, четверо з «пацієнтів» центру подали заяви через незаконне позбавлення волі.

«За даним фактом броварська поліція відкрила кримінальне провадження за ч.2 ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини)», — повідомили в поліції.

Як повідомлялося, на острові Сулавесі в Індонезії сільський шаман 15 років утримував у печері жінку, яку викрав у 13-річному віці.

Поділитись: