У резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи вперше зафіксовано термін «російська агресія в Україні» та  «окупований» щодо Кримського півострову.

Про це повідомила уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областей Ірина Геращенко.

«Важливо. В цій резолюції вперше в документах міжнародних організацій зафіксовано термін" російська агресія в Україні»,– написала вона у Facebook.

Як повідомляє «Європейська правда», жорсткішим документ стосовно Росії, асамблея зробила документ у день голосування: в тексті окрім визнання того, що конфлікт в Україні насправді є російською агресією, щодо Криму впроваджено термін «окупований».

Окрім того, як зазначила Геращенко, сьогодні в ПАРЄ обговорювалася доповідь щодо зниклих безвісти в ході конфлікту в Україні. За її словами, їх кількість складає згідно даних СБУ 1,2 тис. осіб, Червоний Хрест дає більшу цифру - 1,3 тис. осіб.

Зокрема, у Страсбурзі закликали Україну створити спеціалізований урядовий орган, який координував би роботу всіх державних і неурядових організацій, що працюють у проблематиці зниклих безвісти осіб; розробити механізм державної компенсації і підтримки сім'ям зниклих безвісти осіб і забезпечити інформування про існування цього механізму.

Окрім того, Україні необхідно розглянути питання про прийняття спеціального закону про зниклих безвісти, який би законодавчо закріпив статус «зниклий» та «жертва війни»: це дало б їхнім родинам можливість отримати фінансову, соціальну та правову допомогу

Поділитись: