У рф готуються до саміту G20 в Індонезії. Туди запросили і Зеленського, і путіна

Президент Індонезії, яка цьогоріч очолює «Велику двадцятку», запросив на саміт у листопаді і президента України Володимира Зеленського, і президента росії володимира путіна. Обидва прийняли запрошення.

Про це пише Bloomberg.

Президент Індонезії Джоко Відодо заявив, що пандемія коронавірусу та війна в Україні впливають на відновлення світової економіки, і саме в цьому контексті він запросив путіна і Зеленського на саміт.

У Twitter він заявив, що обговорював війну в Україні під час телефонного дзвінка з путіним. «Підкреслив, що війну потрібно негайно припинити і дати шанс мирним переговорам. Індонезія готова зробити свій внесок у досягнення цієї мети», — пише Відодо.

Речник президента рф дмитро пєсков заявив, що росія готуватиметься до заходу, але про «модальні можливості говорити передчасно».

Що передувало?

Після повномасштабного російського вторгнення президент США Джо Байден заявив, що росію потрібно виключити з «Великої двадцятки». Це також заявив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Проте Байден зазначив, що це рішення мають ухвалити власне члени G20. «Якщо цього не вдасться зробити, тоді нам слід запросити Україну на зустріч», — сказав він.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен навіть казала, що її країна не братиме участь у зустрічах країн «Великої двадцятки», якщо там будуть росіяни.

Як 25 квітня писало видання Bloomberg, хоча Індонезія відмовилася відкликати запрошення володимира путіна на саміт, США та інші західні країни почали закликати її запросити туди Україну.

Країна, що приймає саміт, має право запросити низку країн приєднатися до деяких аспектів саміту в ролі спостерігачів. Проте ці держави зазвичай не беруть участь в офіційних обговореннях.

Про зустріч Зеленського та путіна

Президент України Володимир Зеленський неодноразово пропонував організувати зустріч з очільником рф, але досі російська сторона відмовлялася. Наразі радник голови Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що переговори двох президентів «не на часі», але можуть відбутися згодом.

«Ми хочемо, щоб позиції України на цих переговорах були дуже і дуже потужними. У нас просто президент вольовий: тобто він хоче приїхати на переговори й поводити себе так, як він має себе поводити, — як лідер справді глобального плану. І він повинен мати дуже потужну юридичну позицію. Ми маємо її підготувати», — сказав Подоляк в інтерв'ю «Радіо Свобода».

До того Зеленський зустрічався з путіним у 2019 році в Парижі. Ця зустріч відбулася на тлі зібрання тодішніх лідерів «нормандської четвірки» — Володимира Зеленського, володимира путіна, Ангели Меркель та Емманюеля Макрона — щодо врегулювання ситуації на Донбасі.